Jeśli do śmierci doszło w domu, pierwszym krokiem jest wezwanie lekarza z właściwej przychodni rejonowej. Jeśli do śmierci doszło w nocy, należy poinformować lekarza z Nocnej Opieki Lekarskiej (NOL). Lekarz wezwany na miejsce, wystawi kartę zgonu.
Pamiętaj, że jesteśmy dostępni przez całą dobę. Nie wiesz co robić? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas:
32 204-86-23, 605-291-173 (numery całodobowe).
Śmierć nastąpiła w szpitalu?
W przypadku, gdy do śmierci doszło w szpitalu lub innej placówce opiekuńczej, większość niezbędnych dokumentów zostanie przygotowana na miejscu. Pomożemy Ci w dalszych krokach – skontaktuj się z nami.
Śmierć bliskiej osoby wiąże się także z formalnościami. Żeby Ci to ułatwić, przedstawiamy listę dokumentów, które są niezbędne
do organizacji pogrzebu:
1. karta zgonu – podstawowy dokument, wydawany przez lekarza,
2. akt zgonu – dokument wystawiany przez Urząd Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu i dowodu osobistego osoby zmarłej,
3. legitymacja ZUS lub ostatni odcinek emerytury lub renty osoby zmarłej, ewentualnie zaświadczenie o odprowadzonych składkach ZUS
4. dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport) osoby zlecającej pogrzeb,
5. akt urodzenia lub akt małżeństwa osoby zlecającej pogrzeb w celu ustalenia pokrewieństwa lub powinowactwa z osobą zmarłą.
Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odwiedzić naszego biura, nasz pracownik spotka się z Tobą w domu lub wybranym przez Ciebie miejscu.
Po przekazaniu niezbędnych dokumentów i podpisaniu stosowanego zaświadczenia przejmiemy wszelkie formalności urzędowe
Na spotkaniu omówimy wspólnie szczegóły dotyczące całego procesu pochówku, abyśmy mogli przygotować odpowiednią ceremonię.
Do zorganizowania pogrzebu niezbędne są:
Akt zgonu uzyskuje się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po upoważnieniu nasi pracownicy mogą uzyskać akt zgonu. Aby do otrzymać, należy przedłożyć w USC:
kartę zgonu
dowód tożsamości osoby zmarłej,
dowód tożsamości osoby zgłaszającej zgon
Jeśli okoliczności zgonu były przedmiotem postępowania prokuratury lub policji, dodatkowo należy posiadać pisemne zezwolenie danego organu na pochowanie.
Pomagamy na każdym etapie organizacji pogrzebu!
Zasiłek pogrzebowy jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym przyznawanym przez ZUS lub KRUS osobie lub instytucji, która poniosła koszty pogrzebu.
Zasiłek przysługuje:
Zasiłek pogrzebowy przysługuje w razie śmierci:
Od 1 marca 2011 roku kwota zasiłku pogrzebowego wynosi 4000 zł.
Zasiłek pogrzebowy zawsze wypłacany jest po pogrzebie. W Domu Pogrzebowym Kalia pogrzeb można kredytować – możliwość skorzystania z oferty kredytowej na usługi pogrzebowe ma rodzina organizująca pogrzeb.W przypadku kosztów pogrzebu przekraczających wysokość kwoty zasiłku pogrzebowego, należy uregulować różnicę pomiędzy kosztami pogrzebu a wysokością zasiłku. W przypadku, gdy koszty pogrzebu są mniejsze zwracamy różnice między zasiłkiem a naszą usługą. Dokonujemy zwrotu różnicy od ręki na wskazany rachunek bankowy, przekazem pocztowym lub w gotówce.
W razie problemów oferujemy informacje i pomoc w przygotowaniu dokumentów i wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego do ZUS lub KRUS.