Śmierć bliskiej osoby wiąże się także z formalnościami. Żeby Ci to ułatwić, przedstawiamy listę dokumentów, które są niezbędne
do organizacji pogrzebu:

1. karta zgonu - podstawowy dokument, wydawany przez lekarza,
2. akt zgonu - dokument wystawiany przez Urząd Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu i dowodu osobistego osoby zmarłej,
3. legitymacja ZUS lub ostatni odcinek emerytury lub renty osoby zmarłej, ewentualnie zaświadczenie o odprowadzonych składkach ZUS
4. dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport) osoby zlecającej pogrzeb,
5. akt urodzenia lub akt małżeństwa osoby zlecającej pogrzeb w celu ustalenia pokrewieństwa lub powinowactwa z osobą zmarłą.

Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odwiedzić naszego biura, nasz pracownik  spotka się z Tobą w domu lub wybranym przez Ciebie miejscu.

Po przekazaniu niezbędnych dokumentów i podpisaniu stosowanego zaświadczenia przejmiemy wszelkie formalności urzędowe
Na spotkaniu omówimy wspólnie szczegóły dotyczące całego procesu pochówku, abyśmy mogli przygotować odpowiednią ceremonię.

Do zorganizowania pogrzebu niezbędne są:

Karta zgonu – dokument stwierdzający zgon wystawiony przez lekarza.

Akt zgonu – dokument wydany przez Urząd Stanu Cywilnego

Akt zgonu uzyskuje się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po upoważnieniu nasi pracownicy mogą uzyskać akt zgonu. Aby do otrzymać, należy przedłożyć w USC:

kartę zgonu
dowód tożsamości osoby zmarłej,
dowód  tożsamości osoby zgłaszającej zgon

Jeśli okoliczności zgonu były przedmiotem postępowania prokuratury lub policji, dodatkowo należy posiadać pisemne zezwolenie danego organu na pochowanie.

Pomagamy na każdym etapie organizacji pogrzebu!


Telefon całodobowy
  32 204-86-23
605-291-173